System telewizji satelitarnej

Telewizja satelitarna od wielu lat stanowi synonim nowoczesnego podejścia do usług telewizyjnych. Szeroka oferta kanałów, w tym również kodowanych, a także dostępność sygnału niezależnie od lokalizacji geograficznej czy też lokalnej infrastruktury dostawców usług telewizyjnych sprawia, że dla wielu abonentów właśnie TV-SAT pozostaje ofertą pierwszego wyboru.

Przemysław Kulesza, Solution Manager – Video Solutions

Z punktu widzenia operatorów taki stan rzeczy oznacza wysoką konkurencyjność rynku i konieczność bieżącej modernizacji systemów w miarę rosnących wymagań klientów oraz możliwości technicznych użytkowanych przez nich odbiorników.

Elastyczność – klucz do sukcesu systemu telewizji satelitarnej

Do najpopularniejszych źródeł sygnału telewizyjnego należą bez wątpienia HotBird oraz Astra. To właśnie one wykorzystywane są powszechnie przez dostawców treści. Dlatego też nowoczesne tunery satelitarne dają możliwość wyboru transpondera, zapewniając tym samym większą elastyczność w odbiorze sygnału. Jednocześnie zapewniają wsparcie dla standardów DVB-S i nowszego DVB-S2, a nawet oferują możliwość przesyłania strumieni danych na wyjściu w postaci IP (czyli przez szerokopasmowy Internet).

Warto zauważyć, że sporą część HE telewizyjnych stanowi część odbiorcza. Bazuje ona na zestawach odbiorników wraz z descramblerami, czyli urządzeniami, które pozwalają na deszyfrowanie zabezpieczonego sygnału. Wysokiej jakości odbiorniki SAT wyposażane są fabrycznie w zintegrowane sloty CI, dzięki którym możliwe staje się dekodowanie wielu serwisów na pojedynczych modułach CAM/Smart kartach (tzw. multiservice descrambling).

Trzy kluczowe elementy systemu telewizji satelitarnej

Z punktu widzenia niezakłóconego, wydajnego i elastycznego działania systemu TV-SAT istotne są:

  • DVB-S/S2 – system powinien zapewniać wsparcie dla technologii satelitarnej DVB-S oraz jej rozwinięcia DVB-S2.
  • BACKUP – dzięki redundancji źródeł sygnału, system staje się odporny na (typowe dla telewizji satelitarnej) zakłócenia, związane z gorszymi warunkami atmosferycznymi.
  • MULTISERVICE DESCRAMBLING – ważnym wymogiem, stawianym nowoczesnym systemom telewizji satelitarnej jest możliwość deszyfrowania wielu serwisów z wykorzystaniem pojedynczych modułów odbiorników SAT.

Korzystaj z innowacji w obszarze transmisji satelitarnej

W VECTOR SOLUTIONS nieustannie rozwijamy i wdrażamy innowacje w dziedzinie Video Solutions. Współpracowaliśmy przy pierwszej w Polsce transmisji satelitarnej live w jakości 4K. Podczas projektowania i wdrażania systemów telewizji satelitarnej korzystamy nie tylko z rozwiązań dostarczanych przez czołowych światowych producentów, ale także opracowujemy własne.

Wykorzystaj potencjał telewizji satelitarnej by oferować swoim abonentom stabilny i niezawodny dostęp do całej oferty kanałów. Skontaktuj się ze specjalistami VECTOR SOLUTIONS i poznaj najnowocześniejsze możliwości oraz perspektywy rozwoju Twojej oferty:

Dowiedz się więcej: