Sieci PON / GPON

Operatorzy dążą do stałego podnoszenia konkurencyjności swoich usług przy jednoczesnej optymalizacji kosztów działalności. Dzięki technologii PON / GPON mogą w tym modelu świadczyć usługi multi-gigabitowe i tym samym zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na pasmo o wysokiej przepływności.

GPON wspiera rozwój biznesu operatorskiego

Technologia GPON zyskuje w ostatnich latach na popularności, a coraz większa liczba operatorów wykorzystuje ją przy nowych inwestycjach sieciowych. Obserwujemy silny trend migracji z infrastruktury DOCSIS do rozwiązań zbudowanych właśnie na pasywnych sieciach optycznych. GPON wyróżnia się możliwością uzyskania transmisji o wysokich przepływnościach przy jednoczesnym ograniczeniu występowania elementów aktywnych w sieci (w głównych węzłach i u klienta końcowego). Gwarantuje prędkość transmisji danych na poziomie od 2,4 Gbit/s w kierunku do klienta.

Ta sama infrastruktura pasywna może być wykorzystywana przez wiele lat przy użyciu odpowiednich urządzeń końcowych. Pozwala na znaczne na ograniczenie nie tylko kosztów CAPEX w trakcie budowy i wdrażania, jak późniejszych kosztów OPEX na etapie eksploatacji całej architektury.

Wdrażaj rozwiązania GPON ze sprawdzonym partnerem technologicznym

W VECTOR SOLUTIONS posiadamy praktyczne doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i utrzymaniu rozwiązań opartych na  sieciach optycznych. Kompleksowo dbamy o sprawną realizację całego projektu, by finalne rozwiązanie odpowiadało w jak największym stopniu na bieżące i przyszłe potrzeby Klientów..

  Kontakt z nami

  Służymy pomocą i oferujemy profesjonalne wsparcie w obszarze rozwiązań PON/GPON.

  Wypełnij poniższy formularz

  i porozmawiajmy o kolejnym projekcie technologicznym

  Zobacz inne rozwiązania w zakresie Sieci PON / GPON:

  Jako doświadczony partner technologiczny zadbamy nie tylko o bezpieczeństwo wdrożenia, ale też możemy zapewnić niezbędne usługi powdrożeniowe i utrzymaniowe V-AID

  Inni przeczytali także: