CCAP/CMTS
Optyka stacyjna
Remote PHY
Węzły optyczne
Wzmacniacze
Pasywa RF
Infrastruktura pasywna sieci optycznej
Systemy pomiarowe
Systemy zasilania
Extendery WiFi
Modemy telefoniczne DOCSIS 3.0
Modemy telefoniczne DOCSIS 3.1
Modemy kablowe DOCSIS 3.0 32x8
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.0 16x4
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.1
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.0 24x8
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.0 8x4
CCAP/CMTS
Optyka stacyjna
Remote PHY
Węzły optyczne
Wzmacniacze
Pasywa RF
Infrastruktura pasywna sieci optycznej
Systemy pomiarowe
Systemy zasilania
Extendery WiFi
Modemy telefoniczne DOCSIS 3.0
Modemy telefoniczne DOCSIS 3.1
Modemy kablowe DOCSIS 3.0 32x8
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.0 16x4
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.1
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.0 24x8
Modemy telefoniczne z WiFi DOCSIS 3.0 8x4
OPR. VECTOR
Sygnalizacja PSI/51
Sygnalizacja PSI/SI jest zgodna z normą ETSI (European Telecommunication Standards Institute) i jest stworzona na potrzeby DVB (Digital Video Broadcasting). Zawiera zbiór informacji, które są wymieniane pomiędzy torem nadawczym a torem odbiorczym, w celu ujednoliconej definicji strumieni MPEG, generowanych ze źródła, czyli z headendów nadawców telewizyjnych lub operatorów kablowych.
Sygnał docierający do abonenta jest opisany przez zestaw metadanych, do zarządzania którymi potrzebne jest odpowiednie centrum logistyczne, czyli system zarządzania komunikacją sygnałów pomiędzy odbiorcą a nadawcą, w celu prawidłowego ich transferu. Zgodnie z powyższymi założeniami firma YECTOR proponuje operatorom kablowym wdrożenie systemu EasyTABLES.
Funkcjonalności i cechy systemu
Aplikacja ta, sprawdzona w sieciach kablowych Europy, pozwala wdrożyć nowoczesne rozwiązania, gwarantujące bezpieczną możliwość zarządzania i konfigurowania systemu oraz centralizację aktywności związanych ze stworzeniem oferty dla abonenta końcowego.
System EasyTABLES służy do prawidłowego przygotowania sygnalizacji PSI/SI i dołączenia jej do właściwych pakietów, które finalnie stworzą propozycję programową dla abonentów oraz nadadzą zarówno tej ofercie, jak i sieci operatora, indywidualny charakter.
EasyTABLES generuje tablice PSI/ SI oraz dane EPG w postaci tablicy EiT z zewnętrznego źródła, jakim może być dostawca treści (dane te są wówczas generowane w postaci plików XML-owych, które są dołączane do strumieni transportowych) lub umożliwia remultipleksację danych EPG odbieranych z satelity. Proces demultipleksacji sygnałów sprawia, że przy tworzeniu oferty programowej dla abonenta z kilku różnych tablic tworzona jest tablica danych dla programów znajdujących się w wychodzącym strumieniu transportowym. Do tego celu potrzebna jest funkcjonalność remultipleksacji, która umożliwia przypisanie właściwych danych do odpowiednich programów, nadawanych ze stacji czołowej operatora.
W przypadku, kiedy operator posiada w sieci rozdystrybuowane dla abonentów set-top-boxy jednokierunkowe (które nie mogą interaktywnie współpracować z headendem), system EasyTABLES umożliwia aktualizację oprogramowania poprzez zaimplementowanie, za pomocą serwera karuzelowego, odpowiedniego pliku z software’u i dostarczenie go tą drogą do set-top-boxa.
EasyTABLES wspiera również tworzenie listy programowej z przypisanymi numerami kanałów (LCN). Aplikacja, zaprojektowana przez firmę VECTOR, pracuje w systemie operacyjnym Linux na platformie Debian 5.0. W celu optymalizacji obciążenia systemu główne moduły software zostały zapisane w językach programowania C i C++.
EasyTABLES jest systemem licencjonowanym ze względu na liczbę Network ID, a nie ze względu na liczbę serwisów, dzięki temu operator nie jest ograniczony limitami programów, które chce sygnalizować za pomocą aplikacji EasyTABLES. Dodatkowo licencjonowanie jest podzielone ze względu na funkcjonalności związane z remultipleksacją danych EPG z plików XML lub danych EPG z satelity. Dzięki takiemu modelowi licencjonowania, konfiguracja w systemie EasyTables jest niezwykle prosta i tym samym umożliwia dobór niezbędnych funkcjonalności do potrzeb użytkownika, przy niskim koszcie zakupu.
Zalety systemu VECTOR
Aplikacja EasyTABLES pozwala stworzyć jedno główne centrum logistyczne dla sygnalizacji PSI/SI dla wszystkich sieci operatora. Oprogramowanie wspiera SSU, czyli zdalny upgrade set-top-boxów, umożliwiający generowanie tablic PSI dla ISV.
Dzięki oprogramowaniu możliwe jest kontrolowanie częstotliwości generowania tablic oraz dostępu poprzez SSL do serwera i serwisów oferowanych przez to rozwiązanie. Obsługa systemu odbywa się w języku polskim lub angielskim.
Rozwiązanie EasyTABLES, cechujące się bardzo wysoką wydajnością i skalownością, posiada jedynie potrzebne aplikacje, bez przerostu treści, które w praktyce nie są wykorzystywane.
Konfiguracja oprogramowania jest prosta i intuicyjna, co pozwala na minimalizację czasu potrzebnego na szkolenie pracowników Klienta, elastyczne dopasowanie oprogramowania do headendu operatora oraz szybkie wprowadzenie zmian do systemu. Czytelny i łatwy w obsłudze interfejs umożliwia właściwą konfigurację i edycję informacji zawartych w tablicach PSI/SI, gwarantując operatorowi wysoką jakość usług dodanych dla abonentów, transmitowanych wraz z cyfrową ofertą programową. System dostosowany jest do róż¬nych wariantów EPG i umożliwia pobieranie danych w różnych formatach wejściowych oraz odbiór informacji ze strumieni satelitarnych. Dodatkową zaletą systemu jest jego kompatybilność z treściami EPG, nadawanymi przez różne źródła (sygnał z satelity, AKRA, inne). Aplikacja EasyTABLES może generować tablice NIT, SDT, TDT i TOT oraz EiT. Dla wymienionych wyżej tablic system wspiera wszystkie określone normą DVB deskryptory, jak również generowanie danych present/follow EiT oraz scheduling.
Rozwiązanie EasyTABLES, oferowane przez VECTOR, pozwala operatorom sieci rozwijać ofertę nowoczesnych usług telewizji cyfrowej. Aplikacja gwarantuje bezpieczne zarządzanie i sprawną konfigurację aktywności związanych z tworzeniem oferty programowej dla abonenta końcowego. Dodatkowo, w zakresie integracji, firma VECTOR oferuje pełne wsparcie dla systemu oraz szkolenie dla obsługi.