Wirtualizacja i rozwiązania HCL

Zdolność organizacji do skutecznego konkurowania na rynku zależy w znacznym stopniu od wydajności oraz elastyczności jej środowiska IT. Zasada ta dotyczy coraz większej liczby firm z wielu branż - począwszy od niewielkich przedsiębiorstw, a skończywszy na globalnych korporacjach. Warto jednak pamiętać, że samo inwestowanie w coraz nowocześniejsze urządzenia o potężnych możliwościach okazuje się niewystarczające - aby w pełni wykorzystać możliwości fizycznej infrastruktury, trzeba również skutecznie zarządzać dostępnymi zasobami. A to możliwe jest dzięki wirtualizacji.

Wirtualizacja środowiska IT

Proces wirtualizacji dotyczy dziś zarówno sieci IT, aplikacji, storage, jak i serwerów czy też pamięci masowych. Jego celem jest przekazanie wielu zadań realizowanych dotychczas przez warstwę fizyczną (sprzętową) środowiska IT – maszynom wirtualnym. Ten kierunek rozwoju środowisk IT idealnie łączy się z trendem upowszechniania rozwiązań chmurowych (cloud). Specjalnie na potrzeby procesów wirtualizacyjnych stworzony został język HCL (HashiCorp Configuration Language), pozwalający na podejście do infrastruktury jak do aplikacji, a nie fizycznych urządzeń.

Specyfika wirtualizacji sprzyja tworzeniu rozwiązań „szytych na miarę” potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. W efekcie pozwala organizacji na znacznie lepsze wykorzystanie dostępnych zasobów, dzięki możliwości niezależnego uruchamiania jednocześnie różnych aplikacji albo systemów operacyjnych – na różnych maszynach wirtualnych, dostępnych w obrębie tych samych urządzeń fizycznych. Firmy korzystające z wirtualnego środowiska IT o wiele szybciej wprowadzają na rynek nowe produkty i usługi, lepiej reagują na zmieniającą się sytuację, a jednocześnie optymalizują koszty inwestycji, zyskując przy tym tak pożądaną w biznesie elastyczność oraz automatyzację – bez przestojów.

Jakie korzyści zapewniają współczesne rozwiązania do wirtualizacji?

 

  • Łatwość dopasowania infrastruktury do wielkości organizacji. W VECTOR SOLUTIONS korzystamy m.in. z rozwiązań dostarczanych przez jednego z liderów branży wirtualizacji – markę VMware. Czytelny program licencjonowania ułatwia dobór zestawu usług i narzędzi odpowiedniego do potrzeb firmy: pakiety zróżnicowane są zarówno pod kątem okresu trwania licencji, jak i liczby stanowisk.
  • Kompleksowe podejście do wirtualizacji. Platforma vSphere VMware obejmuje wszystkie potrzebne technologie oraz narzędzia, w tym: serwer ESXi (hiperwizor z Vmkernel dedykowanym dla systemu operacyjnego MS Windows lub Linux), serwer vCenter (do scentralizowanego zarządzania wieloma serwerami ESXi) oraz zarządzającą nimi aplikację vSphere Client.
  • Optymalne zarządzanie siecią – możliwe jest dzięki zastosowaniu przełączników rozproszonych, ułatwiających jednoczesne łączenie się z wieloma hostami.
  • Zdalny dostęp dla użytkowników – realizowany za pośrednictwem aplikacji klienckiej, ułatwiającej łączenie z centralnym serwerem poprzez uniwersalny interfejs oparty na HTML-u.
  • Bezproblemowa migracja. W ramach platformy vSphere dostępne są narzędzia do prowadzenia migracji maszyn wirtualnych na żywo (w czasie ich pracy), a także migracji plików konfiguracyjnych oraz dysków wirtualnych.
  • Stabilne funkcjonowanie środowiska wirtualnego. Dodatkowe narzędzia w ramach platformy wspierają zrównoważenie mocy obliczeniowej oraz zachowanie pojemności pamięci.

Przejdź na stabilne i wydajne wirtualne środowisko IT dzięki sprawdzonemu partnerowi technologicznemu

W VECTOR SOLUTIONS zapewniamy pełne wsparcie procesów wirtualizacji infrastruktury IT dla dowolnej wielkości organizacji. Specjalizujemy się zarówno w budowie nowych środowisk wirtualnych, jak i unowocześnianiu rozwiązań już funkcjonujących w przedsiębiorstwach. Przeprowadzamy audyty oraz doradzamy w zakresie optymalizacji infrastruktury, tak by ściśle wpisywała się ona w potrzeby konkretnej organizacji. Zapewniamy ponadto wsparcie przy doborze optymalnego pakietu licencyjnego, a dzięki doświadczeniu w obszarze cyberbezpieczeństwa zwracamy szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie danych przechowywanych w środowisku wirtualnym.

Skorzystaj z możliwości, jakie niesie z sobą wirtualizacja – umów termin konsultacji z ekspertami VECTOR SOLUTIONS:

Inni przeczytali także: